Ne Olacak Bu İngiltere’ye Gelme Diyenlerin Hali?

Bilge derki; her insan dünyayı kendi penceresinden görür.

Çok doğru ve güzel bir sözdür.

Gözünüzün önüne minnacık bir toz bile gelse koca dünyayı göremezsiniz, halbuki görüşünüzü engelleyen ufacık bir toz tanesidir.

Her insan farklı yaşam tecrübelerinden geçiyor ve bu tecrübelerin neticesinde de hayata bakışı şekilleniyor. Örneğin Berna’nın mutlu olduğu bir şehirde Ahmet mutsuz olabiliyor. Ya da Serbülent’in çok başarılı ve zengin olduğu bir ülkede Zerrin kariyerinden umutsuz ve kıt-kanaat anca geçinir bir halde olabiliyor.

Hayat ying-yang döngüsünde ilerler ve bizi hep sınar. İnişler ve çıkışlar hep vardır ve olmalıdır zira iyiliği anlamak için kötülük, kötülüğü anlamak için ise iyilik var olmalıdır. Güzellik-çirkinlik, hastalık-sağlık, bulma-kaybetme vs. için de aynı şey geçerli.

Peki tüm bunların İngiltere ile alakası ne? Bir gelmeyindir gidiyor, gün geçmiyorki yıllardır İngiltere’de yaşayan biri çıkıp buraya gelmek isteyen bir yakınına ya da arkadaşına “aman gelme, ne yapacaksın, buralar hiç hayal ettiğin gibi değil” demesin.

Bu konuda herkes en az birkaç kere bu tutuma maruz kalmıştır. Bu davranış biçiminin muhtelif nedenleri var. Bir kere İngiltere’de güzel bir yaşam kurmuşsa kişi, sanıyorki buraya başkaları gelince bu bozulacak.

Ya da kendi başardıklarını başkaları da başarırsa bunun aslında çok ta matah bir başarı olmadığı anlaşılacak. Yani İngiltere’ye gelip orta halli yaşam kurmak o kadar da övünülecek birşey değilmiş aslında.

Ya da kişi bu motivasyonlarla konuşmuyorsa kendisi çok mutsuz ya da başarısız olabilir ve tüm dünyayı o pencereden görüyordur. Dolayısıyla İngiltere’ye gelmek isteyenlere gelmeyin diyordur. Onların da mutsuz olacağını zannediyordur.

Bu gibi durumlarda yapılacak en güzel şey konuyu uzatmadan kapamak ve bu kişilere pek fazla kulak asmamaktır. Her insan farklıdır ve yaşayacağı tecrübeler farklılık arzeder. İngiltere’ye gelmeye niyet ettiyseniz siz iyisimi en güzeli bu fikrinizi hayata geçirin. İyi mi kötü mü olacak bunu kendiniz görün.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  İngiltere'de Kalacak Yer Seçenekleri

Pozitif enerjinizi sömüren İngiltere’ye gelmeyincilerden uzak durun.