Speed Dating’i Anladık Peki Speed Flatmating Nedir?

Ev arkadaşı bulmak üniversitede okurken çoğumuzun başından geçmiş olan bir süreçtir. Genelde arkadaş ortamından birileri ya da onların bir tanıdıkları eve alınır ve bu iş öylece çözülür.

Fakat eğer hiç bilmediğiniz ve henüz pek de arkadaşınızın olmadığı bir ülkeye gittiğinizde ne yapacaksınız? Örneğin İngiltere’ye gelip de bir ev arkadaşı bulmak istediğiniz de seçenekleriniz neler?

İngiltere gibi pahalı bir ülkeye ve özellikle de Londra gibi dünyanın en pahalı şehirlerinden birine geldiyseniz muhtemelen en azından bir süre bir oda kiralayıp birileri ile ev arkadaşlığı yaparsınız.

Sizin gibi ev arkadaşı arama durumunda olan çok fazla insan var ve bu insanlar ev arkadaşı bulmak için bu konuya çözüm bulan internet sitelerini ve mobil uygulamaları kullanıyorlar.

SpareRoom isimli site ev kiralanabilecek oda bulmaya yarıyor. Site sadece oda arama hizmeti üzerine kurulu.

SprareRoom, speed flatmating olarak adlandırdığı toplantılar organize ediyor.

SpareRoom bunu hem SpareRoom sitesinde hem de speedflatmating.co.uk adresindeki ayrı bir sitede de yapıyor.

Düzenli olarak buluşmalar ayarlanıyor ve ev ya da ev arkadaşı arayan insanlar bu buluşmalarda bir araya gelip yüz yüze tanışıp konuşma imkanları oluyor.

Siteye girdiğimizde karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Bu ekranda site hakkında bilgi alabilir, insanların hikayelerine tanık olabilirsiniz. Hemen üst tarafta bulunan menüden events kısmını seçerek işe başlanıyor.

Bu etkinlikler ücretsiz olabileceği gibi site üzerinden küçük bir ücret karşılığı da düzenleniyor olabilir. Book now seçeneğine tıklayıp açılan ekrandan gerekli bilgiler alınıyor.

Karşımıza böyle bir ekran geliyor. Bu ekranda buluşmanın yapılacağı mekan ve doldurmanız gereken küçük bir form var. Formda ilk olarak oda arayan insanların seçeceği, ikinci olarak da ev arkadaşı arayan insanların seçeceği kutucuklar var.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  İngiltere'de Ev Kiralarken Kullanılabilecek Web Siteleri

Bunlardan hangisi sizin durumunuzu açıklıyorsa onu seçip adını soyadını ve eposta adresini giriyorsunuz. Sonrasında da sadece rezerve etmeniz gerekiyor.

Rezervasyon yaptırdığınız zaman buluşma yerine gidip size özel olarak basılmış olan yaka kartını alıp insanlarla tanışmaya başlıyorsunuz.

İnternette sadece profil inceleyerek ev arkadaşı bulmak yerine bu şekilde sosyalleşmek daha iyi bir fikir olabilir.

Bu tür etkinlikler kiminle ev arkadaşı olacağınıza en azından sizin gibi oda arayan insanlarla yüzyüze tanışıp biraz sohbet ederek ya da sonrasında birkaç kez daha görüşerek karar verme imkanı sağlıyor.

Bu etkinliklerde ev arkadaşı bulmasanız bile en azından sosyalleşmek ve şehri tanımak için de fena bir imkan değil.